Ana Sayfa Niçin Next? Satın alırken nelere dikkat edilmeli Ürünlerimizi hakkında detaylı bilgi alın Nem ve rutubet hakkında bilinmesi gerekenkler Sıkça Sorulan Sorular İletişim
 
 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Nem Alma Cihazı Nasıl Çalışır?

Nem alma cihazı, soğuk cam üzerinde havanın yoğunlaşması mantığına benzer bir mantıkla çalışır.Nem alma cihazı içinde küçük bir dondurucu ünite vardır ve bu da evinizde en soğuk bölgeyi oluşturur. Evde ki nem burada yoğunlaştırılır ve su haznesine boşaltılarak evden uzaklaştırılmış olur.

 

Ne Kadar Su Toplanmasını Beklemeliyim?

Evler genellikle 2,5-3 litre nem oluşturur. Bu ortama göre değişiklik gösterebilen bir durumdur. Evde ki kişi sayısı, nem yapabilen etkenlerin çokluğu vb. sebepler bu rakamı değiştirir. Fakat her durumda bir Next nem alma cihazının farkını, ortamda ki nem azalmasını gözlemleyerek fark edebilirsiniz. Next nem alma cihazı ahşap mobilyalarınızı, kumaştan imal edilmiş eşyalarınızı, duvarlarınızı vb. rutubetin yıpratıcı etkisinden korurken, alerjiyi tetikleyen ve astım hastaları için sorun olan ev toz akarlarının oluşumunu engeller. Ayni zaman da evde ki yıkanmış çamaşırlarınızın da daha hızlı kurumasını sağlayacak olan Next nem alma cihazları pek çok konuda size yardımcı olacaktır.

 

Tüm Yıl Boyu Nem Alma Cihazına İhtiyaç Duyacakmıyım?

Nem Alma cihazınızı Ekim ayı baslarında çalıştırmak ve kış boyunca da çalışmasını sağlamak en etkili çözümü getirecektir. Böylece kış aylarının yoğun nemli geçen zamanlarında, evinizi ve ortamdaki eşyaları korumuş olacaksınız. Eğer ara sıra çalıştırmayı düşünecekseniz, en azından 2 haftalık kesintisiz çalıştırma tavsiye ederiz.

 

Pencerelerin Çift Cam Olması Nem Sorununu Çözmez mi?

Hayır. Gerçekte çift camlı pencereler aşırı nemin etkilerini daha da artırır. Çünkü çift camlar genelde bulunduğu ortamın havalanmasına çok az imkan verir, hatta bazı durumlarda hava giriş çıkışını tamamen keser. Her ne kadar tek camlı pencerelerde ki yoğunlaşma daha net görülse de çift camda ki yoğunlaşma cam üzerinde gözlenmez ancak evin başka bir kösesinde rutubetlenmeye sebep olur.

 

Soğutucu Üniteler (Klimalar, Vantilatörler vb.) Nem Sorununu Çözer mi?

Klimalar belli değerlerde nem alır, ancak bu ortamda ki nem oranını düşürmeye yetecek kapasitede olmaz. Zaten klimaların katalogları incelendiğinde, genellikle nem alma ibaresi bulunur fakat bununla ilgili ciddi verilere yer verilmez; dolayısı ile hiç bir soğutucu ünite Next nem alma cihazlarının sağlıklı nefes almamızı sağlayacak, eşyalarımızı nemin yıpratıcı etkisinden koruyacak kadar etkili değildir. Kaldı ki soğutucu üniteler bir çok insanda sağlık sorunlarının oluşmasına sebep olur.

 

Nem Alma Cihazını Çalışır Bırakıp Evden Ayrılmak ve Yatarken Çalışır Bırakmak Güvenlimidir?

Evet. Next nem alma cihazları yüksek güvenlik standartlarında çalışacak şekilde üretilmiştir ve çalışma için size ihtiyaç duymayacaktır. Çünkü Next nem alma cihazları Smart Kontrol sayesinde sizi ve evinizi tanır ve hangi şartlar altında çalışması gerektiğini hafızasına kaydeder, diğer koşullarda otomatik olarak çalışmasını durdurur.

İletişim Hattımız: Tel:+90 212 213 70 86 pbx Fax: +90 212 213 70 89