Ana Sayfa Niçin Next? Satın alırken nelere dikkat edilmeli Ürünlerimizi hakkında detaylı bilgi alın Nem ve rutubet hakkında bilinmesi gerekenkler Sıkça Sorulan Sorular
 
 
  NİÇİN NEXT NEM ALMA CİHAZI?  
 

Her geçen gün daha fazla ev bir nem alma cihazı kullanmanın faydalarından yararlanmaktadır.

Geçmiş dönemlerde evlerin doğal olarak havalanması çok daha kolaydı, bu sayede çoğu zaman ekstra bir havalandırmaya ihtiyaç olmadan iç ortamda oluşan aşırı nem kapılardan, pencere aralarından vb. birçok yerden çıkarak ev ortamından uzaklaşırdı veya pencerelerde yoğunlaşırdı.

Günümüz modern evleri çift camlar, güvenlik önlemleri ve kaliteli yalıtım malzemelerinden dolayı kapalı kutulara benzer. Bu durum ev ortamına dışardan hava girişini ve iç ortamdaki havanın dışarı çıkısını büyük oranda engelleyerek evler için gerekli havalandırmanın doğal şekilde olmasına izin vermez. Bina yerleşim zemininden kaynaklanan sorunlar, ormanlık bölgelere veya denize yakınlık, bina inşasında kullanılan hatalı malzemeler, dış ortamdaki aşırı nemli hava ve günlük ev içi aktiviteleri (duş almak, çamaşır yıkamak&kurutmak, ütü yapmak vb.) kapalı kutulara benzeyen günümüz evlerinde aşırı nemlenmeye sebep olur. Yetersiz havalandırılmadan dolayı oluşan bu aşırı nem dış ortama atılamaz.

Aşırı nemin giderilememesi birçok problem yaratır (nem, küf, leke, iç yoğunlaşma) ve müdahale edilmezse geri dönüşümü olmayan tahribatlar oluşturur.

Bir nem alma cihazı günlük olarak oluşan aşırı nemi giderir ve evlerinizi korumanızı ve sağlıklı bir yaşama ortamı kazanmanızı sağlar.

 
İletişim Hattımız: Tel:+90 212 221 95 25 pbx Fax: +90 212 221 95 30